Detail nemovitosti

Jindřišská věž – Praha 1

Jedinečná příležitost koupě objektu, který se řadí mezi velmi významné a charakteristické dominanty hlavního města Prahy. Jindřišská věž dosahující výšky 65,7 m je nejvyšší volně stojící zvonicí v Praze. V 10 patrech věže se nalézá prodejna se suvenýry, whiskerie-kavárna, whisky room, galerie i stálá expozice. Věž je také využívána pro kulturní programy, výstavy, autorská čtení, divadelní či hudební představení.

Cena:

100.000.000 Kč (cena k jednání)

Lokalita:

Dispozice:

Zastavěná plocha:

Rádi Vám poradíme

Zaujala Vás tato nemovitost? Neváhejte nás kontaktovat.

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme jedinečnou příležitost koupě jedné z předních dominant hlavního města Prahy, Jindřišské věže. Jindřišská věž je původní zvonice kostela svatého Jindřicha a svaté Kunhuty, založeného Karlem IV., nacházející se v prostoru mezi Jindřišskou ulicí a jihozápadním cípem Senovážného náměstí v Praze na Novém Městě. Zvonice byla postavena v gotickém slohu v letech 1472-1476 z pískovce s dřevěnou střechou a břidlicovou krytinou. V letech 1876-1879 došlo k důkladné obnově a neogotické přestavbě věže podle návrhu architekta Josefa Mockera. Po rekonstrukci v 70. letech minulého století prodělala věž zatím poslední úpravy. V roce 2001 došlo k vestavbě nových pater a výtahu v jejích útrobách.

Popis a dispozice

Věž je 65,7 m vysoká s dostupným výtahem, dosaženou výškou je nejvyšší volně stojící zvonicí v Praze. Objekt disponuje 1 podzemním a 11 nadzemními podlažími (přízemí a 10 pater). Průměrná výška všech podlaží je 4 m. Průměrná zastavěná plocha jednotlivých podlaží je 113,89 m² a celková zastavěná plocha činí 1 594,44 m². Základní nosnou strukturou Jindřišské věže je řádkové kamenné zdivo s tenkými spárami. Půdorysný rozměr věže je 12,3 m x 10,6 m.

V roce 2001 byla v prostoru Jindřišské věže provedena vestavba vnitřního prostoru věže cca 6,7 m x 8,5 m – tak, že na svislou komunikační osu, kterou tvoří schodiště a výtah, je navléknuta vertikálně uspořádaná dispozice 1 podzemního a 11 nadzemních podlaží. V 1. PP se nachází zázemí a sklad. V 1. NP se nachází recepce a kavárna. V 2. NP pak kavárna a whiskey bar. V 3. NP whisky koutek. V 4. NP se nachází galerie. V 5. NP – muzeum pražských věží. V 6. NP jsou toalety. V 7. NP se nachází expozice pocta Jindřišské věži. V 8. a 9. NP se nacházejí prostory restaurace. V 10. a 11. NP se nachází vstup na vyhlídku a vyhlídka na panorama Prahy.

Využívání objektu upravuje Smlouva o nájmu nemovitosti uzavřená na dobu určitou. Smlouva je zájemci k dispozici na vyžádání.

Lokalita

Objekt je situován v centru Prahy, pouhých několik minut pěší od Hlavního a Masarykova nádraží. Jindřišská věž stojí v těsné blízkosti Václavského náměstí, které nabízí přístup ke všem 3 trasám pražského metra a kompletní občanskou vybavenost v jeho bezprostředním okolí. Přímo před věží se nachází tramvajová zastávka Pražské integrované dopravy Jindřišská. Dojezdová vzdálenost objektu na jednu z klíčových pražských komunikací, Severojižní magistrálu, je do 5 minut. Lokace objektu nabízí v pěším dosahu řadu historických památek, kulturních zařízení, kvalitní služby, nákupní centra, restaurace a kavárny. Okolní zástavba je především komerčního a rezidenčního charakteru. Jedná se o jednu z nejvíce lukrativních a žádaných částí hlavního města.

 

 

Shape

Máte dotaz k nemovitosti?