Detail nemovitosti

Komerční objekt Karlovy Vary

Nabídka prodeje investiční nemovitosti s velkým potenciálem pro další rozvoj v centrální lokalitě Karlových Varů. Administrativní budova s celkovou plochou 2.284 m² a plochou pozemku 3.020 m² byla postavena v roce 1980 pro Telecom a společnost CETIN je aktuálně jejím majoritním nájemcem. Pro další rozvoj objektu je již připravena architektonická studie.

Cena:

59.740.000 Kč

Lokalita:

Dispozice:

Zastavěná plocha:

Rádi Vám poradíme

Zaujala Vás tato nemovitost? Neváhejte nás kontaktovat.

V nabídce je k prodeji investiční nemovitost s velkým potenciálem pro další rozvoj v centrální lokalitě Karlových Varů, ulice Železniční 855/2. Administrativní budova s celkovou plochou 2.284 m² a plochou pozemku 3.020 m² byla postavena v roce 1980 pro Telecom (později Telefónica 02). Budova je momentálně po částečné rekonstrukci za téměř 2 mil. Kč. Majoritní nájemce (CETIN) má dlouhodobou nájemní smlouvu a pronajímá si plochu 1.359 m², v rámci které má umístěnou telekomunikační ústřednu, kancelářské prostory a technologie.

Hlavní benefity:
  • atraktivní čistý výnos
  • většina plochy v pronájmu majoritního nájemce
  • jedinečné umístění v centru Karlových Varů
  • 11 parkovacích stání
  • připravená architektonická studie pro další rozvoj
Základní údaje:

Typ objektu: administrativní budova
Nadzemní podlaží: 2
Majoritní nájemce: CETIN (1.359 m²)
Druhý největší nájemce: Life Pro Gym (155,5 m²)
Celková plocha objektu: 2.284 m²
Užitná plocha: 2.067 m²
Parkovací místa: 11
Plocha pozemku: 3.020 m²
Průměrné čisté nájemné: 101 Kč/m²/měsíc
Čistý výnos po odečtení nákladů: 2,9 mil. Kč p. a.
Roční náklady na provoz: 770.000 Kč
Celkové roční příjmy vč. poplatků: 3.670.000 Kč

Současný stav

Aktuálně je objekt po částečné rekonstrukci za téměř 2 mil. Kč, v rámci které se vyměnila okna a vstupní dveře, opravila fasáda včetně nového nátěru a obnovou prošly i společné prostory. Majoritním nájemcem je společnost CETIN, která byla původním vlastníkem objektu. Firma v budově zůstala, ale rozhodla se budovu prodat a prostory si pronajímat. Infrastruktura vedoucí do a z objektu je prakticky nenahraditelná, což je jednou z jeho mnoha výhod – je klíčový pro spojení s jednotlivými zákazníky. V objektu je zavedena pevná linka a internet včetně optických kabelů.

Potenciál budovy

Pro další rozvoj nemovitosti byla zpracována architektonická studie přístavby zaměřená na využití vlastního pozemku pro rozšíření užitné plochy budovy. Výsledkem bude moderní budova s navýšenou užitnou plochou 3 895,8 m² doplněná o 19 parkovacích míst, která se nachází v centru Karlových Varů a už disponuje majoritním nájemcem.

Oproti realizaci kompletně nové stavby je rekonstrukce a dostavba velmi dobré ekonomicky efektivní řešení. Stávající infrastruktura tak umožňuje se soustředit jak na rozšíření užitné plochy a tím ruku v ruce zvýšení výnosnosti, tak na moderní architektonické ztvárnění budovy.

Nový majitel bude mít možnost využít další prostory, a to jak pro vlastní provoz či sídlo společnosti, tak zde může zřídit například polikliniku či nové administrativní prostory. Zároveň ale bude mít i výnosovou část, prostory pronajímané nájemci.

Shape

Ke stažení

Prezentace

Máte dotaz k nemovitosti?

PRIVÁTNÍ INZERCE

Tento inzerát je uzamčen

Vložte přihlašovací údaje: