CZ EN DE

Detail nemovitosti

Trojský pivovar

Jde o investiční objekt před rekonstrukcí v pražské Troji přímo sousedící se Zoologickou zahradou a s Trojským zámkem, v oblíbené rezidenční a turistické lokalitě na pobřeží Vltavy. Budovy bývalého pivovaru nabízejí v současném stavu čistou podlažní plochu 2 400 m² na celkové rozloze pozemku 3 711 m².

Cena:

123.600.000 Kč

Lokalita:

Dispozice:

Zastavěná plocha:

Rádi Vám poradíme

Zaujala Vás tato nemovitost? Neváhejte nás kontaktovat.

Jde o investiční objekt před rekonstrukcí v pražské Troji přímo sousedící se Zoologickou zahradou a s Trojským zámkem, v oblíbené rezidenční a turistické lokalitě na pobřeží Vltavy. Budovy bývalého pivovaru nabízejí v současném stavu čistou podlažní plochu 2 400 m² na celkové rozloze pozemku 3 711 m². O Trojském pivovaru se uvádí, že byl vybudován ve stejné době jako zámek, tedy na sklonku 17. století. Svému účelu sloužil do konce 19. století, kdy podlehl konkurenci i přesto, že byl ve 2. polovině 19. století modernizován zavedením parního provozu. Poté sloužil objekt k různým účelům, např. k výrobě likérů, nebo jako provozovna Rolnické družstevní mlékárny ve 30. letech. Tato mlékárna přinášela řadu inovací a patrně ji lze spojovat s počátky průmyslové výroby tavených sýrů či ovocných jogurtů. Během 2. světové války sloužil jako sídlo různým “majitelům”. V roce 1973 začal být Trojský pivovar využíván jako sklad obchodního domu Bílá labuť. Část komplexu byla zbořena a nahradily ji montované haly. Hlavní budovu postihly horkou jehlou šité, anebo zcela provizorní, úpravy a přestavby, které ničily její charakter a reálně ji poškozovaly. Po povodni v roce 2002 už areál jen chátral a zarůstal náletem. Následně byl pivovar zakoupen, celý objekt byl vyčištěn a sanován. Aktuálně je na nádvoří pivovaru a v přilehlé hale pořádána oblíbená víkendová Art&Food ZOOna.

Byl připraven koncept revitalizace starého pivovaru do podoby sloužící pro obchodní a veřejné účely. Součástí projektu je hotel s konferenčními kapacitami, obchodní a gastronomické jednotky, wellness.  Vlastníkem nemovitosti je společnost Trojský pivovar s.r.o., která pouze vlastní tuto nemovitost, tzn. objekt č.p.4, a pozemek 1581/1 v katastrním území Praha – Troja. Pro rychlou orientaci náklady na kompletní rekonstrukci jsou někde mezi 180 a 230 mil. CZK, v závislosti na podobě finálního provedení.

Před pěti lety, částečně  otevřeli na nádvoří Art&Food ZOOnu. Jen pro shrnutí lidé, i ve stavu v jakém pivovar je, místo vnímají velice pozitivně.

Pro ilustraci několik čísel z facebooku: projekt má bez velkých marketingových nákladů přes 8000 sledujících, kteří ho mají rádi a navštěvují s hodnocením 4,8. (https://www.facebook.com/…cz/)

Níže přiloženo zaměření stávajícího stavu, orientační výměry podlahových ploch (vychází ze studie bez hlavního východu ze ZOO, kdy poslední dvě čísla je pak odhad zvětšení podlahové plochy na pozemcích MHMP/ZOO (varianta s hlavním východem ZOO) a fotografie.

Jedná se o převod 100 % OP ve vlastnické firmě.

Shape

Ke stažení

Orientační výměry ploch

Máte dotaz k nemovitosti?

PRIVÁTNÍ INZERCE

Tento inzerát je uzamčen

Vložte přihlašovací údaje: